Tvorba webu

V dnešní uspěchané době, kdy každá firma, subjekt nebo i jednotlivec bojuje o zviditelnění nejen mezi lidmi, ale i ve virtuálním světě internetu, se stává tvorba www nedílnou součástí naší existence.

Ne každý má ovšem čas, chuť i prostředky vytvořit si svoje vlastní webové stránky a tím i vstoupit do virtuálního světa internetu. Na čem se ale asi shodneme všichni je, že valná většina lidí tyto informace hledá a ba přímo vyžaduje. Součástí moderního člověka se proto stal mobil, počítač, internetový prohlížeč a url adresy. Co se však za tím vším skrývá? Čáry, kouzla? Ne! Tvorba webu (cizím slovem webdesign) je práce jako každá jiná. Pouze jenom náročnější na přemýšlení, znalosti, preciznost a systematičnost, ale jde pořád pouze o práci.

Webdesign neboli tvorba webu je dlouhý proces, který lze "stručně" shrnout do několika samostatných kroků:

Kvalitu výsledných stránek lze hodnotit podle mnoha kritérií. Ta mohou být např. přehlednost, uživatelská použitelnost a přístupnost i pro postižené uživatele (např. nevidomé používající hlasovou čtečku), případně sémantika zdrojového kódu a dodržování platných standardů.

loga